Müzayede Kuralları

Müzayede Kuralları 

 1. Medusa Mezat, müzayede firmasıdır. 

 1. Online müzayedelere katılabilmek için www.medusamezat.com adresinden üye kaydı yapılması zorunludur. 

 1. Medusa Mezat’ta Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde ilavesiyle süre sonunda ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz. 

 1. Medusa Mezat yeni üyeliklerde referans isteme ve peylerde limit belirleme hakkına sahiptir. 

 1. Online müzayedelerimiz belirtilen tarihte ve belirtilen saate canlı olarak bitecektir. Canlı müzayede başladığı zaman sırayla satışa çıkan esere teklif verilebilir, daha sonraki eserlere teklif verilemez. 

 1. Online müzayedeye çıkarılan ürünlerin bedellerine, %20 KDV eklenecek olup alıcı bu bedelden sorumludur. 

 1. Satın alınan tüm eserler için fatura hazırlanmaktadır. Faturalar üye numarasına, ad, soyad ve adrese elle veya e-fatura ile tanzim edilir. 

 1. Satın alınan eşyanın bedeli havale yoluyla veya peşin olarak, müzayede gününden itibaren en geç 7 gün içinde alıcı tarafından ödenir. Alıcı satış bedelinin tamamını ve Katma Değer Vergisi’ni (KDV) ödediği anda Medusa Mezat’ın ürünü teslim yükümlülüğü doğacaktır. Ödemeden itibaren kargolar 10 gün içinde firmamız eşyayı alıcıya Yurtiçi Kargo yoluyla gönderecektir. Kargo ücreti alıcıya ait olup ürün kargoya verildiği firmamız tarafından alıcıya bildirilir. Kargo firmasından kaynaklanan gecikmelerden, esere gelecek zarardan firmamız sorumlu tutulamaz. Paketleme süreci en hassas şekilde yapılacaktır. 

 1. Müzayede katılımcısının online üyelik formunda belirttiği açık posta adresine ve diğer iletişim bilgilerine posta, faks, e-posta veya telefonla yapılan bildirim, tebligatların ve ürünün verilen bilgilerindeki yanlışlık, adres değişikliği, adresine geç ulaşma ve Yurtiçi Kargodaki gecikmeler nedeniyle Müzayede katılımcısına geç ulaşmasında Medusa Mezat sorumlu değildir. 

 1. Sitemizde yer alan bütün görsel materyaller ve yazılar Medusa Mezat’ın yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. 

 1. Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız medusamezat@gmail.com adresine yada emre_ayhan01@hotmail.com adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir. Ayrıca sitemize kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra kullanıcı bilgilerim bölümünde de kendiniz aktif veya pasif hale getirebilirsiniz. 

 1. Artırmada bulunup online müzayedeye katılmak demek; yukarıda belirtilen şartların tümünü kabullenmiş olmak anlamına gelir (Satış gerçekleştikten sonra herhangi bir kusur itirazında bulunulmaz) 

 1. Müzayede Katılım Sözleşmesinden doğan uyuşmazlıklarda ve Adana Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.